Translate

czwartek, 2 grudnia 2010

Na progu...:)SIADYWAŁA NA PROGU  rodzinnego domu ,brała na kolana wielkie pudło w którym miała swoje  skarby..trójwymiarowe widokówki,przysyłane dla niej przez rodzinę z całego Świata. Wtedy wszystko wokół przestawało istnieć,liczył się tylko ten bajowy  świat z widokówek.Do dzis pamięta co na nich było...Na jednej biały trójwymiarowy kotek,patrzył tak słodko swoimi niebieskimi oczami. Na innej w szarym smutnym lesie, szedł Jaś i Małgosia..Jeszcze inna pokazywała piękne miasto w  dalekiej  Turcji.Osobne miejsce zajmowały widokówki z POTOPU,Małgorzata Braunek ,którą teraz tak pięknie się starzejącą widzi w Domu nad Rozlewiskiem.Kmicic czyli Daniel :):)byl także..Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie,tą widokówkę wyslal jej tata z dedykacją,będąc w sanatorium.Wiedział jak kocha Indian,co jej zostało do dziś:)Mozna by tak wymieniać i wymieniać,oczami wyobraźni pamięta się je prawie wszystkie.Ta fascynacja chyba została w niej do dziś,kiedy widzi ruchome obrazy,zastyga jak kot i patrzy...:):)pozdrawiam cieplutko...4 komentarze:

 1. Piękne ruchome obrazki...zwłaszcza ten dolny...chyba przeniosłam się myślami i wyobraźnią do tego pokoju :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj BEli czarujesz tymi ruchomymi obrazkami.
  Tez miałam kolekcje swoich pocztówek 3d.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj. Zaglądam do Ciebie i na decco i tu, ale nie miałam kiedy odpowiedzieć. Mnie całkiem zasypał śnieg i prawdę powiedziawszy mam go już dość. Zachwycił mnie ten dzisiejszy post. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Grażynko:))poruszasz czułe struny wspomnień:))i ja miałam takie pudełko:))och co to były za skarby:)))i jeszcze piesek z dużymi plastikowymi oczkami w których poruszały się czarne kuleczki:)))albo róże które zamieniały się na widoczek:)))do dziś leżą w pudełku w piwnicy,bo zbieractwo odziedziczyły po mnie moje córki i kontynuowały zbiór pocztówek.Ach, jeszcze te przysyłane z zagranic:)))to dopiero było coś!!kto wtedy za granicę wyjeżdżał?:)))

  OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń